neděle 23. října 2016

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

Minulý týden se v Havlíčkově Brodě konal Knižní veletrh, který si každoročně prostě nemůžu nechat ujít. Milovníci psaného slova, knih, příběhů, světa fantazie zajisté pochopí.

Pro mě osobně začíná veletrh v kavárně na horním náměstí, v pátek v brzkém dopoledni. U kávy a zákusku s mojí kamarádkou. Martí, zdravím :o) V kavárně, s překrásným knihkupectvím v přízemí domu...
... a končí v sobotu odpoledne procházkou parkem s mou rodinou.

V pátek se kochám s knihami na veletrhu sama, v sobotu potom s dětmi a manželem.

Pokud se ptáte, zda toho nemám již po pátku dost, tak nemám.
Pokud se ptáte, zda návštěva kavárny a ochutnávka zákusků probíhá opravdu jen v pátek, tak se hrdě přiznám, že ne. Dá to rozum. Za prvé nemohu děti a manžela ošidit o tento jedinečný zážitek. A za druhé v sobotu tam mají, jak jsem zjistila, jiný výběr zákusků než v pátek!


S kavárnou nebudu jen tak jednou větou hotova. Je velmi útulná, stylově zařízena a člověk se tam cítí blaženě. 
Krom toho, že tam mají vynikající kávu a již zdáli vonící na jazyku se rozplývající domácí zákusky a lahodný Krtkův dort, který se jí takřka sám, tak na stěnách mají překrásné obrazy PAVLA ČECHA (jeho obrazy viz. fotografie). 
Pavel Čech je nejen malíř, ale i ilustrátor a spisovatel překrásných knížek pro děti.
Jeho kresby mají hloubku, ducha. Jsou vypracovány do posledního možného detailu. Prostě nádherné.Jinak, veletrh sám opět nezklamal, nadchnul. Každý milovník psaného slova si tam přišel na své. 


Jako každoročně jsem si tam mimo jiné koupila knihu od IVANA KRAUSE, mého oblíbence. Při jeho autogramiádě jsem si ji nechala i podepsat.
Miluji jeho styl, kdy v krátké chvíli dokáže vystihnout to pravé a ještě s notnou dávkou humoru, která je mu vlastní. Posuďte sami. 
Název knihy, která letos přibyla do mé sbírky: "Moje žena a jiné živly".
Prostě dokonalé.


O co jsme bohatší?


Krásné dny s knihou i bez
Katka ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat